Nurseda Özkara Kimdir ?

Nurseda Özkara, matematik alanındaki eğitim ve deneyimleriyle öne çıkan bir eğitimci olarak bilinir. Lise eğitimini Çaycuma Anadolu Öğretmen Lisesi'nde tamamladıktan sonra, Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Öğretmenliği bölümünden 3.'lük derecesiyle başarıyla mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimine Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Eğitimi Bölümünde tamamlamıştır. Öğrenci merkezli öğretim yöntemlerine olan ilgisiyle öne çıkan Nurseda Özkara, Etkinlik Tabanlı Matematik Öğretim , öğrenci motivasyonu, MEB matematik kitaplarının incelenmesi gibi farklı konularda çalışmalar yürütmüştür.
 

Nurseda Özkara'nın öğretmenlik kariyeri, lisans eğitimi başladığı andan itibaren zenginleşmeye başlamıştır. Özel okul, MEB'e bağlı devlet okulu, üstün yetenekli öğrenciler merkezi gibi farklı eğitim kurumlarında matematik öğretmeni olarak görev almış, çeşitli öğrenci gruplarıyla etkili iletişim ve öğrenme deneyimleri yaşamıştır. Ayrıca, zihinsel engelli ve öğrenme güçlüğü olan öğrencilerle birebir çalışarak eğitim alanında duyarlı ve kapsayıcı bir yaklaşımı benimsemiştir. 
 

Lisan eğitim sürecinde özel ders vermeye başlayan Nurseda Özkara, 2020 yılından itibaren derslerinin büyük bir çoğunluğunu online olarak gerçekleştirmeye başlamıştır. Ders yoğunluğunun çok büyük bir kısmını kaplayan online eğitim konusunda oldukça deneyimli ve başarılıdır. 
 

Nurseda Özkara'nın eğitim yaklaşımı, öğrenci merkezli ve etkili bir öğrenme deneyimi sağlama amacıyla şekillenmektedir. Öğrencilerine sadece matematik bilgisi kazandırmakla kalmıyor, aynı zamanda analitik düşünme yeteneklerini geliştiriyor. Öğrencilerini karmaşık problemleri parçalara ayırarak çözme konusunda cesaretlendiriyor ve mantıklı adımlarla yaklaşmayı öğretiyor. Ayrıca problem çözme becerilerini ve eleştirel düşünmeyi pekiştirerek, matematiksel zorluklarla başa çıkmalarını sağlıyor. Nurseda Özkara, öğrencilerine matematiği anlamayı öğretirken aynı zamanda özgüvenlerini artırarak matematikle olan ilişkilerini olumlu bir şekilde değiştiriyor. 

Nurseda Özkara, eğitimdeki tutkusu, uzmanlığı ve öğrencilere yaklaşımı, matematik öğrenimine olumlu bir bakış açısı getirmekte ve öğrencilerinin başarılarına katkıda bulunmaktadır.